چیز هایی که عمر ا را کم می کند!

 

 

محققان می گویند برخی عادت ها می تواند شن های ساعت عمرتان را زودتر خالی کند

اگر می خواهید بیشتر عمر کنید و سال های سال زندگی شادی را در کنارهمسرتان داشته باشید، این نکات را از یاد نبرید

سه سال کمتر عمر می کنید

اگر 11 ساعت در روز بنشینید
نشستن یعنی پایان زندگی؛ این را محققان می گویند. آنها در حالی که اغلب افراد کمتر از 150 دقیقه در هفته را به فعالیت بدنی می گذارنند تاکید می کنند نشستن طولانی مدت، عمر را کم می کند. از آنجایی که اغلب افراد بالغ 90 درصد اوقات فراغت شان را به نشستن می گذرانند، محققان پیش بینی می کنند این افراد با مرگ زودرس مواجه می شوند. بررسی های آنها نشان می دهد میانسال هایی که در طول روز بیشتر از 11 ساعت ساعت می نشینند، 40 درصد بیشتر از دیگران احتمال مرگ در سه سال آینده تهدیدشان می کند. 

                       

10 سال زودتر می میرید
اگر سیگار بکشید
کمتر کسی است که در مورد مرگ آور بودن سیگار شک داشته باشد، اما محققان باز هم تاکید می کنند خطر مرگ به شکل جدی در کمین سیگاری ها نشسته است. آنها دریافته اند طول عمر سیگاری ها بین 8 تا 10 سال کمتر از کسانی است که تمایلی به مصرف این مواد ندارند. متخصصان می گویند از هر 10 سیگاری، یک تا دو نفر به دلیل مصرف سیگار جان خود را از دست می دهند و گزارش ها حاکی از این است که مصرف یک نخ سیگار 15 دقیقه از عمر شما را کم می کند.

عروس ها و دامادها، بهارنارنج بنوشید

نوعروس ها بخورید اما لاغر شوید!

عروس ها؛ آیا خواص گل سرخ را می دانید؟22دقیقه از عمرتان کم می شود
اگر یک ساعت تلویزیون ببینید
اگر یک روز کامل را مقابل تلویزیون بگذرانید نزدیک به 9 ساعت از عمرتان کم می شود، حالا می توانید با یک حساب سرانگشتی بفهمید که عادت شما به تماشای تلویزیون چقدر شما را به مرگ نزدیک تر می کند. محققان می گویند افراد بالای 25 سال حتی با یک ساعت تماشای جعبه جادویی، 22 دقیقه از عمر خود را کم می کنند و اگر تنها شش ساعت در روز تلویزیون ببینند، عمرشان پنج سال کمتر می شود؛ پس اگر نمی خواهید به همین سادگی جان تان را از دست بدهید کمی قدم بزنید و احساس نکنید تعقیب همه برنامه های تلویزیونی وظیفه شماست. 

شش ماه زودتر می میرید
اگر در هوای آلوده به دنیا آمده باشید
آلودگی هوا تنها باعث افزایش سقط جنین و مرگ نوزادان نمی شود. محققان می گویند حتی اگر نوزادی شانس زنده ماندن در این هوای آلوده را داشته باشد، احتمال اینکه طول عمرش از کسانی که در هوای پاک به دنیا آمده اند کمتر شود، زیاد است. براساس گزارش ها، محققان می گویند افرادی که در مناطق آلوده متولد می شوند شش ماه کمتر از کسانی که در هوای پاک به دنیا می آیند زندگی می کنند. یک گزارش رسمی در انگلستان نشان می دهد آلودگی هوا می تواند طول عمر 200هزار نفر در این کشور را حداقل دو سال کاهش دهد.

 

/ 2 نظر / 24 بازدید
شيوا

سلام از وبلاگت خيلي خوشم اومد به منم سر بزن و آدرس وبلاگتو واسم بزار تا بتونم هر روز من و بقيه بازديد کنندگان بهت سر بزنيم محلي که وبلاگتو ثبت ميکني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان ايران است و فوق العاده پر بازديد.حتما بيا و لينکتو ثبت کن .مرسي. www.weblinke.ir